Wytyczne składania prac
Publikacje do Wydawnictw należy składać w 1 egzemplarzu znormalizowanego wydruku komputerowego – formatu A4, 30 wierszy na stronie, marginesy po 2,5 cm, podwójny odstęp między wierszami, czcionka Times New Roman 12 pkt. Tylko w takiej formie należy nadsyłać pierwszą wersję publikacji, niezależnie od jej rodzaju, przeznaczoną do recenzji.
Po pozytywnej recenzji i przyjęciu pracy do druku jej tekst należy przygotować w formacie B5.
Preferowanym edytorem dla tekstów jest WORD, dla wykresów – Excel, dla rysunków – Corel Draw.
Wyróżnienia w tekście należy ograniczyć do minimum. Rysunki i tabele można umieszczać blisko ich powołania w tekście podstawowym lub na osobnych stronach, zaznaczając miejsca, w których powinny być wstawione.
Rysunki, fotografie i schematy numerować kolejno (łącznie) i nazywać je rysunkami. Wielkość rysunków i tabel nie może przekraczać formatu B5 (12,5 × 19,5 cm). Tabele numerować kolejno.
Liczby dwu-, trzy- i czterocyfrowe należy pisać łącznie (np. 5234); począwszy od liczb pięciocyfrowych należy stosować odstęp co 3 cyfry, licząc od prawej strony (np. 15 725). W liczbach dziesiętnych należy stosować przecinek (np. 2,53) – a kropkę stosować jedynie w przypadku prac w języku angielskim.
Wersja elektroniczna tekstu powinna być wiernym odzwierciedleniem wydruku.
Jednostki – obowiązuje układ SI.
Ilustracje zapisać jako odrębne pliki w typowym programie graficznym (w formacie .jpg).
Rysunki tworzone w programach Word i Excel powinny być dołączone w osobnych plikach (w formacie .doc, .docx, .xls, .xlsx). Dołączać rysunki w formatach programów, w których je przygotowano, czyli w plikach źródłowych (np. jeżeli rysunek powstał w programie Corel Draw czy Excel, prosimy dołączyć go w pliku oryginalnym).
Przy powoływaniu się na tabele lub wykresy należy stosować nawiasy wypukłe, a literatury – kwadratowe.
Literaturę zestawia się alfabetycznie według nazwisk autorów. Każda pozycja literatury powinna zawierać: nr kolejny, nazwisko(a) i inicjał imienia autora(ów), rok publikacji, tytuł pracy, nazwę czasopisma (w skrócie), serię, tom, zeszyt, nr stron. W przypadku cytowania pozycji książkowych należy podać – po tytule – nazwę wydawnictwa i miejsce wydania.
Komitet Redakcyjny zastrzega sobie prawo dokonywania drobnych skrótów i poprawek bez omawiania ich z autorem.
Wydawnictwa Uczelniane mają prawo nie przyjąć publikacji przygotowanej niestarannie lub niezgodnie z zasadami wynikającymi z zarządzenia.